Druk gazety cennik — co na niego wpływa?

Wlasna Gazeta
1 min readJan 19, 2024

Nawet 50–90% taniej niż inne rozwiązania. Wydruk gazet cennik — co wpływa na finalną cenę druku gazety i dlaczego jest tak tania? Przede wszystkim powinniśmy zacząć od rozróżnienia technologii, ponieważ z racji używanych różnych rozwiązań, te posiadają różne zalety i wady. I jedną z nich jest cena.

Dla niskich nakładów — zwłaszcza do 500 egz, — cennik druku gazety nie prezentuje się okazale. Wynika to z faktu, że druk gazetowy — zwłaszcza ten proponowany przez nas — to druk wysokonakładowy. Stąd przy bardzo niskich nakładach, może okazać się, że inne rozwiązania będą atrakcyjniejsze. A przy nakładach rzędu 1–10 egz., może się okazać, że druk cyfrowy będzie znacznie atrakcyjniejszy.

Średnie nakłady
Jednakże przy nakładach powyżej 500 egz., a już powyżej 1000 egz. cennik wydrukowania gazety staje się całkiem atrakcyjny (taniej o 50–70% przy wyższych nakładach). Im wyższy nakład, i do im bardziej papieru premium porównujemy, tym ceny w przeliczeniu na egzemplarz są atrakcyjniejsze. Powyżej kilkunastu egz. cennik druku gazet staje się atrakcyjniejszy od druku cyfrowego, ale już powyżej 1000 egz. ceny druku gazetowego staje się znacznie bardziej atrakcyjne od druku typu papier kreda. A im wyższa gramatura dla porównania, tym cennik druku gazetowego jest bardziej atrakcyjny.

Całość druk gazety cennik: https://wlasnagazeta.pl/artykuly/druk-gazety-cennik-kompendium/

#drukgazety #drukgazet #drukgazetycennik #drukgazetywyborczej #wybory2024 #wyborysamorzadowe2024 #marketingwyborczy2024 #wlasnagazeta

--

--